Sot varrosen tre viktimat e aksidentit në Gjermani

Sot nga ora 16:00 në fshatin e Rahovicë të Ferizajt do të mbahet ceremonia e varrimit të tre anëtarëve të një familje , që vdiqën tragjikisht në një aksident në Gjermani.

Lajmi u bë i ditur nga një i afërm i familjes.

Ditë më parë, tre anëtarë të një familje nga Kosova kanë humbur jetën në Gjermani në një aksident trafiku.

Ata ishin duke u kthyer nga Kosova ku kaluan pushimet e që synim kishin Zvicrën.

Aksidenti ndodhi në autostradën federale 31, midis lokaliteteve Uhldingen-Mühlhofen dhe Meersburg, trafiku mes një makine Audi dhe një kamioni.

Ngjarja paraprake

Infektologu Izet Sadiku: Qeveria duhet të rris kontrollin e respektimit të masave

Ngjarja e ardhëshme

“Çdokush duhet të krenohet me të”, ish-deputetja serbe habit me deklaratën për Dua Lipën

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian