Sot u hap Panairi I librit në Shkup

Në sallen “Boris Trajkovski” në Shkup sot u hap panairi i librit.

Ne kemi tituj të ndryshëm dhe shumica e titujve janë të moshave të ndryshme, duke filluar nga bota e foshnjës, pastaj kemi tituj për dy vjeç, 3 vjeç, deri në 6 vjeç, pastaj fillon pjesa tjetër për moshën 11,12 vjeçare dhe të rritur.

Çfarë librash keni zgjedhur të blini sot?

Dëshira është të blejmë shumë libra, por sot vendosa të blej një libër me tregime për fëmijë.

“Është një libër i quajtur Fabulat e Ezopit, është një libër me shumë tregime që ua lexoj fëmijëve para se të flenë”.

Përveç të rriturve, panairin e librit e vizitojnë edhe të rinjtë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Qeveria Kosovës e Sindikatat përplasën për “25 mijë të punësuar”

Story i radhës

Komisioni Evropian akuza për konkurrencë të pandershme ndaj Apple

Të fundit nga