Sot publikohet Raporti i Progresit për Maqedoninë

Komisioni evropian pasdite do t’i prezantojë raportet për përparimin e procesit reformues për gjashtë vendet nga Ballkani Perëndimor, Maqedonia e Veriut pret konfirmim për fillim të negociatave, njoftoi korrespondentja e MIA-s nga Brukseli.AdvertisementsMbledhja e Parlamentit Evropian do të nisë në ora 15:00, derisa në orën 17:15 pritet të ketë konferencë për media nga Komisioneri për Fqinjësi dhe Zgjerim Oliver Varhelyi.

Ngjarja paraprake

Ексклузивно дел од ЕУ извештајот: Одлагањето на преговорите негативно влијае врз Северна Македонија

Ngjarja e ardhëshme

macOS Monterey debuton më 25 Tetor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian