Sot pritet të votohet nevoja e Ligjit për mbrojtjen e popullsisë

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut ka vendosur në rend dite propozimin e Qeverisë për ndryshime në Ligjin për mbrojtjen e popullsisë nga sëmundjet ngjitëse. Në seancën e sotme, propozimi i sjell me procedurë të shpejtë do ta kalon filtrin e nevojës ndërsa më pas vijon faza e shqyrtimit të amendamenteve. Me këtë propozim parashikohet detyrimi për mbajtjen e maskave, kufizimi i grumbullimeve pas orës 22 dhe ndalesa e grumbullimeve familjare.

Default thumbnail
Ngjarja paraprake

Inaugurohet Palestra Sportive në Deçan

Ngjarja e ardhëshme

Çfarë i Ndodh Organizmit Nëse Hani Shegë Në Mëngjes

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian