Sot një rast i ri me covid-19 në Malishevë

Sot një rast Covid-19 në Malishevë Malishevë, 17 tetor Sot në territorin e Komunës së Malishevës, është regjistruar një rast i ri me Covid – 19.

Këto të dhëna janë konfirmuar në komunikimin e rregullt zyrtar të monitorimit të situatës me pandemi, në mes të komunës dhe Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës.

Rasti i sot është regjistruar në fshatin Llazicë, ndërsa numri i rasteve aktive është 11 raste.

Gjendja e përgjithshme me Covid-19 në territorin e Komunës së Malishevës, është kjo: Që nga fillimi i pandemisë me virusin korona, e deri më sot, në territorin e Komunës së Malishevës, janë regjistruar gjithsejtë 262 persona të prekur me Covid-19, prej tyre 227 persona janë shëruar, 24 kanë vdekur, ndërsa aktiv me Covid-19 janë edhe 11 persona.

Ngjarja paraprake

Ulet numri i infektimeve, 273 raste të reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Ngjarja e ardhëshme

Kovid 19/ Ligji në procedurë parlamentare

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian