Sot nis linja e parë ajrore Shkup-Sofje

Në Aeroportin ndërkombëtar Shkup sot në orën 09:40 duhet të aterrojë aeroplani i kompanisë ajrore “Guliver” me çka do të realizohet fluturimi i parë Sofje-Shkup.Përmes kësaj linje të parë në Shkup do të arrijnë delegacioni maqedonas dhe ai bullgar të kryesuar nga ministri për transport dhe lidhje, Bllagoja Bowvarski dhe homologu i tij bullgar Nikollaj Sabev, si dhe operatorët turistik të të dyja vendeve.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Moti sot në RMV

Story i radhës

Llaskovska: Kuvendi nuk ka kthyer asnjë zgjidhje ligjore të paraqitur në mënyrë jo të duhur

Të fundit nga