Sot moti me diell dhe vranësira

Të mërkurën në Kosovë parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat vende-vende parashihen të sjellin riga lokale shiu.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius.

Ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-29 gradë Celsius.

Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-6m/s”, njofton IHMK

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Momenti i fundit për reflektim!

Story i radhës

Pesë gabime toksike që çojnë në ndarje

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish