Sot homazhe dhe komemoracion për Xhevdet Pecin

SOT (12 maj 2022), në përkujtim të ish-boksierit Xhevdet Peci, do të bëhen homazhe për të nderuar figurën e tij.

Homazhet do të mbahen në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë, prej orës 9:00 deri në 12:00.

Ndërsa varrimi i të ndjerit do të bëhet në ora 16:30, në fshatin Zhazhë në Komunën e Mitrovicës.

Gjithashtu, nesër, ora 19:30, do të mbahet mbledhje përkujtimore për ish-boksierin Xhevdet Peci në Qendrën e Kulturës në Mitrovicë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Sot bëhet e ditur, a do të anëtarësohet Finlanda në NATO?

Story i radhës

U akuzua për tallje ndaj Hailey Bieber, Selena Gomez kërkon falje publike

Të fundit nga