Sot hapen nëntë korridore humanitare

Për të premten janë rënë dakord për nëntë korridore humanitare, ka njoftuar zëvendëskryeministrja e Ukrainës, Iryna Vereshchuk.

Ata që duan të evakuojnë qytetet e Mariupol, Berdyansk, Tokmak dhe Energodar për në Zaporozhye janë në gjendje ta bëjnë me makinë, tha ajo në një postim këtë mëngjes në aplikacionin e mesazheve Telegram.

Korridoret humanitare në rajonin e Luhanskut do të funksionojnë në varësi të ndërprerjes së granatimeve nga forcat ruse, shtoi ajo.

Kështu shkruan sot The Guardian, transmeton Bota sot.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bllokimi i tregtisë/ Shqipëria importon 2.4% të totalit të importeve ushqimore nga Kosova, gjysma është birrë

Story i radhës

Ariana Lirey bën veprimin e papritur ndaj Noizyt pas ndarjes nga Don Xhoni

Të fundit nga