Sot dy të shëruar dhe një rast i ri me covid-91 në Malishevë

Sot në territorin e Komunës së Malishevës, janë shëruar dy persona të cilët paraprakisht kanë qenë të prekur me covid-19 dhe është regjistruar një rast i ri. Këto të dhëna janë të konfirmuara në komunikimin e rregullt të Komunës së Malishevës, me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKSHPK).

Numri i rasteve aktive në Komunën e Malishevës, është 7 raste.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo: Nga data 14 mars 2020, e deri më sot, janë regjistruar 247 persona të prekur me covid-19, prej tyre 217 persona janë shëruar, 23 kanë vdekur dhe aktiv me covid, janë dhe 7 persona.

Ngjarja paraprake

Unioni i shoqatave të infermiereve, teknikëve dhe mamive: Të sillet Ligj me të cilin do të rregullohet veprimtaria jonë, numri i madh i infermiereve do të largohen

Ngjarja e ardhëshme

Kovid 19 RMV/ 2 të vdekur, 194 raste të reja. Shërohen 158 pacientë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian