Sot do të bie borë në Kosovë

Sot në Kosovë do të ketë reshje bore.

Kështu ka njoftuar Prishtina Weather në parashikimin javor të motit.

Sipas PË, gjatë ditës së sotme do të ketë mot të ftohtë dhe me erë.

Në mëngjes do të ketë reshje shiu derisa në disa zona malore mund të bie edhe borë.

“Më ftohtë dhe me erë. Herët në mëngjes vende-vende me reshje shiu, e në disa zona të larta malore mbi 2000m mund të bie edhe borë. Ditën kryesisht me vranësira, dhe intervale me diell”, thuhet në njoftim.

Ngjarja paraprake

Me shumë mungesa por me optimizëm, ‘Dardanët’ të gatshëm për “ndeshjen e jetës” kundër Maqedonisë

Ngjarja e ardhëshme

Uiskonsin hap spitalin fushor pas rritjes së ndjeshme të rasteve me COVID

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian