Sot derbi Tirana – Partizani, tre lojtarë nga Kosova pritet të jenë në fushë

Superiorja shqiptare do të startoj të shtunën (sot) me ndeshjet e xhiros së 24-të kampionale.

Vëmendja kryesore do të jetë në stadiumin “Selman Stërmasi” aty ku përballen dy rivalët e përbetuar lokal, Tirana dhe Partizani.

“Bardhekaltrit” janë në seri prej tri fitoreve rresht, ndërsa Partizani nuk e ka shijuar fitoren në tri përballjet e fundit.

Tirana renditet në pozitën e pestë me 35 pikë, katër më pak se Partizani që ndodhet një pozitë më lartë në tabelë me 39 të tilla.

Ngjarja paraprake

Kçiqasit me moton “Bashkim për gjelbërim” protestuan kundër gurthyesit në kodrën mbi fshat

Ngjarja e ardhëshme

5 arsye pse njerëzit nuk arrijnë të arrijnë qëllimet e tyre

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian