Sot 55 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, bilanci i 24 orëve të fundit

Gjatë 24 orëve të fundit, në Kosovë janë regjistruar 55 raste të reja me Covid-19 dhe një humbje jete. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 55 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.831.Në total numri i rasteve aktive është 812.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 314 doza të vaksinës kundër COVID-19.Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.816.842 doza të vaksinës. Deri më sot 817.873 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë./albeu.com

 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

S’ka informacione për numrin e romëve që mësojnë në gjuhën serbe

Story i radhës

Çepani: Shqipëria sot e ka çmimin e naftës sa Gjermania, por rrogat 10 herë më të ulta

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish