Sophia Loren thotë se ndihet si 20-vjeçare

Ajo është një fituese e Oscarit, gjashtë herë fituese e Globit të Artë, e emëruar si ylli më i madh i shekullit 21 në Kinemanë Klasike e Hollivudit nga Instituti Amerikan i Filmit.

E Sophia Loren, një ikonë dhe legjendë e gjallë ka folur për AARP THE MAGAZINE për numrin e dhjetorit 2020/janar 2021 për të dhënë ca mësime që i ka mësuar gjatë jetës së saj.

Ylli 86-vjeçar i filmit, që i tha revistës se ndihej ende si 20-vjeçare, u kthye në qendër të vëmendjes për filmin e saj të ri Jeta Përpara në Netflix.

Sophia i tha revistës përmes shkrimtarëve Tim Appelo dhe Alanna Nash: ‘Ndonjëherë kur them se jam 86 vjeç, nuk e besoj. Ndjehem 20. ‘

Legjenda e filmit, e cila lindi më 20 shtator 1934 në Clinica Regina Margherita në Romë, Itali, zbuloi gjashtë mësime jete për të cilat ajo jetonte deri në revistë.

Së pari, Sophia tha se gjithmonë e gëzon veten, duke shtuar se ndihet e sigurt në atë që është.

Ngjarja paraprake

"SHBA duhet t'i bëjë ballë Kinës para se të jetë vonë"

Ngjarja e ardhëshme

​Lajmet që ndërlidhë me Covid-19, prinë në mesin e lajmeve më të rreme në Kosovë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian