Sophia Loren rikthehet në ekran në “The Life Ahead”

Aktorja e mirënjohur po rikthehet në një projekt filmik.

Ka një arsye të qartë për të parë “The Life Ahead”, por për ata që vlerësojnë historinë kinematografike, është një e mirë: Sophia Loren, ende e mrekullueshme në moshën 86 vjeçe, duke luajtur në këtë film në gjuhën italiane, me regji nga djali i saj, Edoardo Ponti, shkruan CNN.

Filmi premierë në Netflix, i cili me siguri po ëndërron një nominim shumë nostalgjik në “Oscar” për një aktore të njohur dy herë më parë, në atë që do të ishte një shtesë tjetër 30-vjeçare: për “Two Women” më 1961 dhe një nder për arritjet në karrierë tre dekada më vonë .

Ponti dhe skenaristi Ugo Chiti adaptuan filmin nga romani i Romain Gary “The life before us”, i cili më parë ishte bërë në filmin “Madame Rosa” të vitit 1977.

Këtu Loren luan personazhin e këtij titulli, një e mbijetuar e Holokaustit që merr fëmijët e prostitutave në qytetin italian të Barit, që bëhet një ndikim i rëndësishëm mbi një jetim të ri Senegalez, Momo (Ibrahima Gueye), i cili përkohësisht lëviz me të.

Duke transportuar drogë për një tregtar lokal, ai ka shumë nevojë për disa ndikime pozitive në jetën e tij, megjithëse mund t’u rezistojë atyre.

Në të vërtetë nuk ka asgjë më shumë se kaq, dhe djali – i cili jep një shfaqje të mrekullueshme natyrore – shërben si pika kryesore e historisë, të cilën ai rrëfen.

Megjithatë, është Loren ajo që komandon ekranin, ndërsa Rosa e godet në fillim, përpara se të bie në magji që sugjerojnë dështimin e shëndetit dhe kujtimet e dhimbshme të kalvarit që ajo përjetoi në rininë e saj.

Në intervista, Loren ka deklaruar se ajo i solli projektin djalit të saj, me të cilin ka punuar në dy filma të mëparshëm, duke i thënë Madame Rosa është “një personazh i mrekullueshëm që unë mendoj se mbase mund të isha mjaft mirë “.

“Jeta përpara” del premierë më 13 nëntor në Netflix.

Ngjarja paraprake

Turqia gjobit kompaninë Google për shkelje të ligjit të konkurrencës

Ngjarja e ardhëshme

Akuzat ndaj Bashës për Kosovën/ Gjekmarkaj: Qesharake dhe trillime, bëhen për qëllime elektorale

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian