Sonte në Prishtinë organizohet mbrëmje japoneze

Ambasada e Japonisë në Kosovë organizon sot mbrëmjen japoneze për të shijuar tingujt e instrumentit japonez Koto.

Artistja Atsuko Suetomi do të interpretojë melodi të ndryshme me Koto, të shoqëruara edhe me pjesë vallëzimi japonez.

Ky organizim do të mbahet në amfiteatrin e Universitetit të Prishtinës.

Fillon nga ora 19:00.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rënia e TIMS/ Policia: Nuk ishte sulm kibernetik, punime për përmirësim dhe mirëmbajtje të sistemit

Story i radhës

Punonjësit e Postës së RMV në grevë!

Të fundit nga