Sondazhet e fundit: Votuesit e Trump po votojnë fuqimisht për Presidentin sesa kundër Biden

Zgjedhësit që mbështesin Presidentin Donald Trump po votojnë fuqimisht për kandidatin e tyre sesa kundër kundërshtarit të tij, me rreth 4 në 5 që e thonë këtë, tregojnë sondazhet e fundit, shkruan CNN, përcjell Bota sot.

Disa votues të Joe Biden po bëjnë të njëjtën gjë, por në një masë më të vogël. Rreth dy të tretat e votuesve të Biden thonë se po votojnë për kandidatin e tyre, ndërsa rreth një e treta thonë se po votojnë kundër Trump.

Një e treta e votuesve duan një kandidat i cili është një udhëheqës i fortë, ndërsa rreth një e katërta thonë se duan dikë me gjykim të mirë. Rreth 1 në 5 duan dikë që “kujdeset për njerëz si unë”, ndërsa një tjetër në 5 dëshiron dikë që mund të bashkojë vendin.

Ngjarja paraprake

Dafina sapo na tregoi vendin e preferuar dhe na la me gojë hapur!

Ngjarja e ardhëshme

Julian Zyla: Shifra rekorde të votuesve deri më tani nuk janë në favorin e Trumpit

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian