Solskjaer: Luajtëm si të ishte ndeshja e fundit!

Mançester Junjatid nuk pati mëshirë në mbrëmjen e djeshme të kampionatit teksa mposhti me rezultatin 9-0, Sauthhempton.

Djajtë e kuq nuk e hoqën për asnjë moment “këmbën nga gazi” dhe u argëtuan në fushë ndaj kundërshtarëve. Pas kësaj sfide, trajneri i Junajtid, Ole Gunar Solskjaer u shpreh se ekipi i tij luajti si të ishte ndeshja e fundit.

“Ndonjëherë kur luan ndaj një kundërshtari me 10 lojtarë, bëhet e vështirë sepse mblidhen të gjithë pas dhe më pas të kapin në kundërsulm.

Luajtëm mirë, duke e kontrolluar dhe lëvizur mirë topin, krijuam rrezikshmëri nëpërmjet aftësive individuale të lojtarëve. Të luash futboll duhet të jesh gjithnjë në maksimum. Mund të jetë ndeshja e fundit dhe ata luajtën sikur ishte ndeshja e fundit. Për këtë jam i lumtur”, u shpreh Solskjaer.

Ngjarja paraprake

Sociologu Gëzim Tushi Rendit Arsyet e Plakjes Së Popullsisë Shqiptare

Ngjarja e ardhëshme

U konfliktua me efektivin e Policisë, arrestohet 42-vjeçari në Berat

të fundit nga

Flet Agnelli

Andrea Agnelli ka pranuar se Superliga Evropiane nuk do të mund të

AlbanianEnglishMacedonian