S’ndalet Mërgim Berisha, shënon në fitoren ndaj LASK

Ylli Mërgim Berisha vazhdon shkëlqimin te Red Bull Salzburg.

Kosovari që është pjesë e Gjermanisë U21 ka shënuar gol në ndeshjen e fundit ndaj LASK, shkruan lajmi.net.

Bërisha gjeti golin në minutën e 87-të, derisa pas tij realizoi edhe bashkëlojtari Okafor.

Salzburg qëndron në krye në pozitën e parë me

35 pikë, nëntë më shumë se Vienna që mban vendin e dytë, derisa Berisha këtë edicion në Austri ka shënuar 10 gola dhe asistuar pesë herë.

Ngjarja paraprake

Dramë në Therandë, Bashkimi fiton përballjen e parë ndaj Yllit

Ngjarja e ardhëshme

Tre mënyra të thjeshta për të rritur volumin e flokëve me produkte nga kuzhina

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian