Skuadra shqiptare luftoi kundër serbeve, por…

Skuadra shqiptare, Çair, luftoi aq sa mundi por nuk ia doli kundër kundërshtares me përvojë, Naisa nga Nishi, në ndeshjen e parë të rrethit të dytë të Kupës së Evropës në hendboll (femrat).  

Çairi humbi të gjitha shpresat për sfidën e kthimit, pasi që në Shkup pësuan humbje me rezultat 41:26 nga Naisa.

Pjesa e dytë ka qenë vendimtare, pasi e para përfundoi me 15:17 në të mirë të skuadrës nga Nishi.

Përvoja e bëri të veten por edhe përgatitja fizike.

Ngjarja paraprake

Lajçak kërkon themelimin e Asociacionit: Vetë e keni nënshkruar

Ngjarja e ardhëshme

Princ Harry dhe Meghan rrëfejnë problemet me shëndetin mendor

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian