Skënderbeu synon maksimumin edhe në kampionat!

Vetëm pak ditë më pas, me emocionet ende të freskëta të asaj sfide në Niko Dovana, Teuta dhe Skënderbeu përballen sërish, këtë herë në kampionat.

Skuadra e Migen Memellit bëri surprizën e madhe duke shkurorëzuar kampionët në fuqi të Kupës Teutën, një injeksion i jashtëzakonshëm vetëbesimi edhe për këtë sfidë në kampionat, ku Skënderbeu në javët e fundit po tenton një mrekulli për të siguruar mbijetesën, dhe i është afruar me vetëm 3 pikë Bylisit të vendit të tetë, me garën që mbetet më e hapur se kurrë.

Për Teutën ndërkohë, është ndoshta më mirë që sfida riluhet brenda pak ditësh, i duhet të zbresë në fushën e Skënderbeut me inatin e asaj disfate të papranueshme, dhe dëshirën për një revansh për të treguar se ishte thjesht një aksident.

Skuadra Bregdetare për objektivin dhe investimet e bëra këtë sezon, është e dënuar për të fituar për të mos humbur kuota në luftën për titull, që në këtë fazë të katërt parashikohet më e ethshme se kurrë me plot 5 skuadra në garë për të fituar kampionatin.

Nga formacioni i Edi Martyinit kërkohet një autokritikë, duke nisur nga mbrojtja pika më e fortë e skuadrës që në gjysmëfinalen e Kupës pësoi dy gola, e deri te sulmi i paaftë për të çarë më pas mbrojtjen e mirëorganizuar të Skënderbneut, gjithsesi ajo sfidë tani ka mbaruar, dhe çdo ndeshje bën histori më vete, e sigurt është se në atë të kësaj të diele, te Teuta apo te Skënderbeu, për shkak të irritimit në kampin dursak apo atë të krenarisë te juglindorët, shkojnë me shpirtin e duhur për të dhënë maksimumin.

Ngjarja paraprake

Prishtina ngritët në vend të dytë, Arbëria në krizë! Arbnor Morina ndëshkohet me karton të kuq

Ngjarja e ardhëshme

“I mora këlyshë dhe i rrita”, Atdheu sulmon konkurrentët e “Për’puthen”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian