Skandali i derbit të madh

Real Madrid mundi Barcelonën 3:1 në fundjavë në ”Camp Nou”.

Asistente e VAR ishte Maria Sanchez Martinez e cila i tha Munueras që të mos gjykojë një penallti sepse nuk ka elementë të mjaftueshëm për një vendim të tillë.

Por më pas ai vendosi të akordojë një penallti pa dëgjuar kolegët e tij.

Një nga ndihmësit në fushë i sugjeroi gjithashtu Muneras që në atë situatë ishte Ramos ai që bëri faull, jo Lenglet. Sidoqoftë, Munera i injoroi ata dhe mendoi se duhet të kishte një penallti.
norgerx.com

Ngjarja paraprake

Partia sudaneze: Marrëveshja me Izraelin të aprovohet në parlament dhe jo nga qeveria kalimtare

Ngjarja e ardhëshme

Zgjedhjet në SHBA: Çfarë shpreson Bashkimi Europian?

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian