Skandal: Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk marrin pjesë në seancë për tu ndihmuar mijërave qytetarëve

Sot në Kuvendin e RMV-së po zhvillohet seanca për votimin e Pakos së 5 dhe 4 të masave ekonomike!

Opozita e bashkuar VMRO-ASH-AA dhe e Majta për muaj me radhë kanë bllokuar këto ligje e që janë në dëm të qytetarëve, duke lënë mbi 16.000 puntorë pa paga për dy muaj me radhë.

Mirëpo, më skandaloze që ka ndodhur sot, është fakti se liderët e Opozitës shqiptare, Zijadin Sela dhe Afrim Gashi nuk po marrin pjesë në seancën në fjalë, derisa ka edhe deputet të infektuar me COVID që janë paraqitur në Kuvend me skafander, vetëm me qëllim që të votojnë ligjet me rëndësi për qytetarët.

Ky veprim është kulmi i papërgjegjësisë së tyre, duke lënë dhjetëra mijëra qytetarë pa paga, e ndërkohë paguhen me paga të majme si deputet nga taksat e qytetarëve.

Ngjarja paraprake

Zbulohen klubet të cilat do të tërhiqen nga garat e UEFA-s

Ngjarja e ardhëshme

Super Berisha

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian