Skandal: Trajneri i Spanjës i referohet Kosovës si Federatë

Trajneri i Spanjës i referohet Kosovës si Federatë.

Të mërkurën do të zhvillohet ndeshja mes Spanjës dhe Republikës së Kosovës në kuadër të Kualifikimeve për Kupën e Botës.

Gazetari i SuperSport, Arlind Sadiku që është në Spanjë ka hasur në një deklaratë të Enriques në gazetën “Marca”, ku ai i referohet kombëtares së Kosovës si Federatë.

Vlen të theksojm se para disa muajve, Federata e Spanjës iu referua Kosovës si territor.

Ngjarja paraprake

Votimi i të infektuarit me Covid-19, Celibashi takon zv/ ministren e Shëndetësisë

Ngjarja e ardhëshme

Dozat e para të vaksinës arrijnë gjatë javës, Bahtiri shprehet i gatshëm të vaksinohet i pari

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian