SKANDAL/ Opozita përsëri mungon në seancën për miratimin e ligjeve nga Pakoja e 5 dhe 4 e masave ekonomike

Deputetët e opozitës edhe sonte po e dëshmojnë papërgjegjësinë e tyre duke munguar në seancën ku duhet të votohet për Pakon e 5 dhe 4të masave ekonomike, e që janë jetike për dhjetëra mijëra qytetarë qe gati dy muaj janë pa paga!

Fillimisht ishin kundër me mijëra amandamente, pastaj edhe më skandaloze ishin deklaratat e tyre se nuk është asgjë edhe nëse nuk marrin paga 2,3 muaj qytetarët!

Megjithatë, drama e pakuptimtë e opozitës po vazhdon edhe sonte, duke mos qenë prezent në seancë, e për të cilin veprim sigurisht se do të ndëshkohen nga qytetarët.

Ngjarja paraprake

Opozita përsëri mungon në seancën për miratimin e ligjeve nga Pakoja e 5 dhe 4 e masave ekonomike

Ngjarja e ardhëshme

Skriniar: Nuk e prisnim këtë avantazh ndaj të tjerëve, me Conten gjithçka e mundur

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian