Skandal në Sarandë/ Dy punonjëse keqtrajtojnë 3 të miturit, ndërhyn policia në qendrën e Shtëpisë së Fëmijës

Dy punonjëse të Shtëpisë së Fëmijëve në qytetin e Sarandës janë proceduar penalisht nga policia pasi kanë keqtrajtuara 3 nga fëmijët që jetojnë në këtë institucion.

Pas kallëzimit nga një shtetase për konstatimin e rastit, policia ka ndërhyrë duke ndjekur nga afër rastin.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Sarandë u referuan materialet në Prokurori dhe nisi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetaset  E. K., 48 vjeçe dhe L. B., 38 vjeçe, me detyrë kujdestare në shtëpinë e fëmijëve, në Sarandë, pasi në Komisariatin e Policisë Nr. 3, Tiranë, ka bërë kallëzim shtetasja P. B. se këto punonjëse i kanë keqtrajtuar 3 fëmijët e saj, të cilët qëndrojnë në këtë institucion”, njoftojnë Blutë e Sarandës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vizat në top agjendën e BE-së, kryediplomati çek këtë javë në Kosovë

Story i radhës

Mike apo rivale? Në mes të garës së fortë, Alketa Vejsiu bën veprimin e papritur për Lori Hoxhën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish