Situata Rusi-Ukrainë/Premier Liga me gjest human drejt ukrainasve, sanksione për partnerët rusë

Situata Rusi-Ukrainë/Premier Liga me gjest human drejt ukrainasve, sanksione për partnerët rusë.

Liga më atraktive e futbollit në botë, e njohur ndryshe si Premier Liga angleze, ka bërë zyrtare sot që e ka suspenduar marrëveshjen e saj me një kompani ruse, për shkak të situatës së tensionuar mes Rusisë dhe Ukrainës.

Bëhet fjalë për kompaninë ruse “Rambler”, të cilës tani i janë pezulluar të drejtat televizive nga Premier Liga, dhe se kjo e fundit do të bëjë donacion drejt popullit ukrainas për situatën e krijuar.

Raportohet se krerët e Premier Ligës do të dhurojnë ofro 1.5 milionë euro drejt Ukrainës, në përkrahje të popullit i cili po kalon ditë të vështira për shkak të agresorit rus.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Banka Botërore mbetet e përkushtuar në mbështetjen e prioriteteve të Qeverisë

Story i radhës

Katër shenjat e zodiakut me më së shumti vetëbesim, sipas një astrologu

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish