Situata nga Covid-19, MSH anullon Panairin e Librit

Ministria e Shëndetësisë ka kthyer përgjigje negative për organizimin e Panairit të përvitshëm të Librit.

Një fakt të tillë e ka bërë me dije Shoqata e Botuesve Shqiptarë, të cilët kanë sqaruar se “pavarësisht gjithë interesimit tonë dhe përgatitjeve për të bërë të mundur organizimin e Panairit të 23 të Librit, sipas planifikimit më 12-15 nëntor 2020, përgjigja që erdhi sot, dt. 14.10.2020, nga Ministria e Shëndetësisë dhe e Mbrojtjes Sociale, është negative, për shkak të “rrezikshmërisë së lartë në përhapjen e Covid-19 gjatë këtij aktiviteti, në situatën në të cilën ndodhemi”

Nuk dihet nëse Panairi i Librit do të shtyhet për më vonë apo do të zhvillohet vitin tjetër.

Ngjarja paraprake

Studimi amerikan: Të lindurit në muajin tetor, jetojnë më gjatë

Ngjarja e ardhëshme

Ezgjan Alioski shpëton Maqedoninë nga disfata prej Gjeorgjisë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian