Sipas raportit, shumë banorë të Mariupolit që janë arratisur në qytete të tjera po vdesin nga uria

Kyivdependent raporton se kreu i Administratës Ushtarake-Civile të Donetskut, Pavlo Kyrylenko, thotë se mijëra banorë të Mariupolit që arritën të shpëtonin nga bombat ruse po vdesin nga uria në Manhushi dhe Melekin të pushtuara.

Forcat pushtuese ruse refuzojnë të sigurojnë ushqim, ujë dhe kalim të sigurt, shtuan ata.

Sulmet në qytetet e Ukrainës vazhduan edhe gjatë ditës së sotme, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Rrugët për të u larguar për refugjatët po vazhdon të jetë e vështirë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Digjen prej ditësh sipërfaqe toke në Lezhë, autorë vetë banorët

Story i radhës

Majk shuan kuriozitetin një herë e mirë, ja perse nuk ka më “Babastars”

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish