Sinjalet që tregojnë se një partner nuk është i duhuri për ju

Në dashuri, mendja dhe zemra juaj janë në një luftë të vazhdueshme, duke u përpjekur të gjejnë përgjigje për shumë pyetje, ndërsa nënndërgjegjja juaj e di se çfarë po ndodh në të vërtetë. Gjithmonë na takon neve të pranojmë ose të injorojmë sinjalet e saj. Le të zbulojmë së bashku se cilat janë këto sinjale.

1.Nëse jetoni me frikë se ajo që po bëni do të zhgënjejë partnerin tuaj ose do t’i jap fund marrëdhënies tuaj me të, ju duhet t’i lini menjëherë.

2.A e ndjeni gjithmonë nevojën për të ditur se ku po shkon partneri juaj ose pse ai i përgjigjet mesazhit tuaj kaq vonë? A ndiheni sikur nuk keni më faktorin e besimit në marrëdhënien tuaj? Atëherë duhet të ndërmarrësh veprime serioze. Një marrëdhënie pa besim nuk është asgjë tjetër veçse një rrugë pa krye.

3.Nëse kërkoni vazhdimisht konfirmim dhe miratim nga partneri juaj, mund të duhet të kërkoni dikë tjetër. Ju jeni një person i lirë dhe nuk keni pse ta shikoni në sytë e tij.

4.Kur jeni me atë që doni, kjo ju jep një ndjenjë të jashtëzakonshme kënaqësie. Por nëse ndiheni të tensionuar dhe nervozë rreth partnerit tuaj dhe nëse thjesht ju bën të ndiheni rehat, atëherë kjo padyshim nuk është ajo që ju po kërkoni në jetë.

5.A është partneri juaj ende një mister për ju edhe pas muajsh apo vitesh lidhje? Ju nuk mund t’i kuptoni veprimet dhe fjalët e tij. A jeni gati ta duroni gjithë jetën?

6.Kur në situata të diskutueshme ose konfliktuale, vetëm ju bëni kompromis, edhe nëse shkaku i konfliktit nuk është tek ju.

7.Është shumë zhgënjyese kur partneri juaj nuk e di se sa të talentuar jeni në një zonë të caktuar. Kur ai nuk i sheh apo vëren meritat e tua. Dëmtimi i vetëvlerësimit tuaj është jashtëzakonisht i rrezikshëm, por fatkeqësisht shumica prej nesh e kuptojnë atë kur është tepër vonë.

Ngjarja paraprake

Shqiptarët shfryjnë dufin, përzënë 2020-ën me lumë fishekzjarrësh

Ngjarja e ardhëshme

Historia e frikshme e Diego Costa: Unë ulërija nga dhimbja, mjekja pinte cigare…

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian