Sindikalistët e KEDS zbardhin skandalin me punësime në këtë kompani

Sindikalistët e Distribucionit ‘Keds’ kanë reaguar ndaj një skandali, ku sipas tyre po vazhdojnë punësimet e njerëzve me duar të ‘hekurta’ nga sistemi i drejtësisë në KEDS duke i zëvendësuar puntorët e larguar!

“Ish Kryeprokurori i Gjykatës së Apelit njëherit Prokuror Special tashmë z.Haxhi Dërguti, ka punësuar djalin Hajdin Dërguti në Zyrën Ligjore në KEDS dhe po ashtu bashkshorten e këtij të fundit në Departmen tjeter në KEDS.” thuhet në reagimin e tyre.

Njoftimi i plotë

Vazhdojnë punësimet e njerëzve me duar të ‘hekurta’ nga sistemi i drejtësisë në KEDS duke i zëvendësuar puntorët e larguar!

ish Kryeprokurori i Gjykatës së Apelit njëherit Prokuror Special tashmë z.Haxhi Dërguti, ka punësuar djalin Hajdin Dërguti në Zyrën Ligjore në KEDS dhe po ashtu bashkshorten e këtij të fundit në Departmen tjeter në KEDS.

Ky, është më shumë se ‘KRIM’ sepse paramendojeni kush e mbron KEDS-in në Gjykata, kundër kolegëve tonë edhe palëve tjera, djali i një Prokurori Special!

A është Kompania KEDS kaq e zhytur në ‘KRIM’ që punëson njerëz me familje komplet brenda saj nga sistemi i drejtësis???

Tmerr! Tmerr! Tmerr

Ngjarja paraprake

Identifikohet viktima e atentatit në Vlorë. Policia gjen edhe një automjet të djegur, dyshohet se…

Ngjarja e ardhëshme

Martinez: Hazard? As që dua ta mendoj një gjë të tillë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian