Sigal Prishtinë kualifikohet në gjysmëfinale

Klubi i basketbollit Sigal Prishtina me lehtësi kualifkohet  në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës. Prishtina iu bashkohet Rahovecit në gjysmëfinale.

Bardhekaltrit triumfuan me rezultat 88:66 (29:13, 19:15, 25:22,15:16) kundër Vëllaznimit nga Gjakova, në takimin që u zhvillian në palestrën “Shani Nushi” në Gjakovë.

Dion Haxhosaj me 21 pikë ishte më i dalluari të Prishtina, ndërsa te gjakovarët Cristopher Lee Hortmanme me 32 pikë më.

Vëllaznimi eliminohet nga kjo garë.

Ngjarja paraprake

Shqiptarët e Amerikë dhe vota e tyre në Presidencialet 2020

Ngjarja e ardhëshme

Del Piero e lavdëron Igli Taren: Vetëm ai mund të bëjë këso transferimesh

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian