Sigal Prishtina-Golden Eagle Ylli, finalja e madhe

Sigal Prishtina dhe Golden Eagle Ylli nga Theranda, do të ndeshen të dielën (17.30) në finalen e madhe të Kupës së Kosovës në basketboll. 

Sigal Prishtina e mposhti me rezultat 79:75 (22:20, 10:20, 26:17, 21:18) Ponte Prizrenin, në takimin e gjysmëfinales. 

Basketbollistët Nigel Jonson me 21 pikë e Tevin Mack me 17, janë kreatorët e fitores së prishtinasve. 

Arti Hajdari ishte me efikasi të prizrenasit, me gjithsej 24 pikë, por të pafat që të sigurojnë për herë të parë finalen e madhe.

Finalja e femrave mes Prishtinës dhe Bashkimit, do të luhet në orën 14.00.

Ngjarja paraprake

Si Të Përgatisni Pastashu Vetë në Shtëpi – Hapat Që Duhet Të Ndiqni

Ngjarja e ardhëshme

Sllovaki: Varianti britanik i virusit gjendet në 71 për qind të rasteve

të fundit nga

Flet Agnelli

Andrea Agnelli ka pranuar se Superliga Evropiane nuk do të mund të

AlbanianEnglishMacedonian