Sidnei në gjah të peshkaqenit të madh që mbyti notarin

Autoritetet australiane janë në kërkim të peshkaqenit të bardhë që vrau një burrë në sulmin e parë fatal të Sidneit në 59 vjet.

Shumica e plazheve të qytetit u mbyllën të enjten me notarët të ndaluar nga uji pas sulmit të së mërkurës.

Autoritetet thonë se viktima mashkull u godit nga një peshkaqen i bardhë në afërsi të Little Bay në lindje të Sidneit.

Zyrtarët nuk e kanë identifikuar ende viktimën. Ai kishte qenë duke notuar në det të hapur në ujëra të rrëmujshëm.

Siç shkruan BBC, sulmet e peshkaqenëve në Sidnei janë të rralla sepse qyteti ka pasur prej kohësh rrjeta dhe pengesa të tjera në ujërat e tij.

Të enjten, shpëtimtarët e sërfit me ski jet patrulluan një shtrirje 25 km (15.5 milje) me ujë nga Bondi në lindje të qytetit deri në Cronulla në jug për të gjetur peshkaqenin. Autoritetet po përdorin gjithashtu helikopterë dhe drone.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kriza e Ukrainës dhe ndikimet e saj për Kosovën

Story i radhës

Personat e këtyre shenjave të horoskopit janë tepër zemërmirë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish