Si t’i shkurtoni, ngushtoni ose zgjeroni xhinset në shtëpi?

Duke qenë se nuk mund të shkojmë gjithmonë te rrobaqepësi, gjetëm një truk të thjeshtë në një nga kanalet tona të preferuara në Youtube!

Nëse keni xhinse shumë të gjata të palosura në dollapin tuaj, të cilat ende nuk keni arritur t’i përshtatim me formën e trupit, mund ta zgjidhni vetë këtë problem lehtësisht.

Nuk keni nevojë për makinë qepëse, gërshërë apo gjilpëra për këtë, vetëm një llastik flokësh dhe pesë minuta.

Për t’u kënaqur me veshjen e rrobave tona, ndonjëherë duhet t’i ngushtojmë, shkurtojmë ose t’i përshtatim ato me formën e trupit tonë.

Për fat të mirë, problemin e xhinseve shumë të gjata mund ta zgjidhim me një llastik në një këmbë pak të palosur. Mbuloni pjesën e palosur, por sigurohuni që llastiku të qëndrojë në të njëjtin vend dhe më pas palosni xhinset nga brenda.

Me këtë teknikë, llastikat, por edhe xhinset nuk duhet të lëvizin dhe do të mbeten në formë të duhur, siç mund ta shihni në video. Ja disa truke të tjera të dobishme që ju presin…

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Денес се празнува: Свети Григориј Богослов, архиепископ Цариградски

Story i radhës

Kryeqyteti i Kanadasë shpall gjendjen e jashtëzakonshme si përgjigje ndaj protestave të shoferëve të kamionëve kundër kufizimeve mbi Covid-19

Të fundit nga