Si të shpëtoni nga dhimbjet e stomakut

Si të shpëtoni nga dhimbjet e stomakut

Piperi i kuq është një anestetik natyral që do t’ju lehtësojë dhimbjet e padurueshme duke zvogëluar aciditetin, vrarë disa baktere si dhe luftuar ulçerën. Shtojeni piperin në sa më shumë ushqime që konsumoni.

Xhinxheri ka efektet e aspirinës apo ibuprofenit: ia del të lehtësojë inflamacionin. Kështu ju do të nxisni qarkullimin e gjakut si dhe do të relaksoni muskujt.

Duket e çuditshme, por po: një lugë mustardë do t’jua largojë dhimbjet sa hap e mbyll sytë.

Së bashku me patatet dhe të tjera ushqime që përmbajnë niseshte, orizi lehtëson tretjen si dhe ka një efekt qetësues. Ushqime të tilla nuk qëndrojnë gjatë në stomak dhe nuk e stimulojnë aspak aciditetin.

Karboni tek ushqimet e djegura absorbon toksinat dhe vepron si filtrues duke parandaluar mikroorganizmat të kalojnë nëpër zorrë.

Ngjarja paraprake

​Ramos i hapur rreth bashkimit me Messin tek PSG

Ngjarja e ardhëshme

Autoritetet shëndetësore mund ta “bllokojnë” ndeshjen Milan-Juventus

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian