Si të krehni flokët tuaj: 7 këshilla për krehjen e flokëve në mënyrën e duhur

Llojet e furçave që duhet të përdorni ndryshojnë në bazë të llojit të flokëve.

Pyesni veten se si është mënyra e duhur të krehni flokët? Në varësi të llojit të flokëve që keni – trashësia, struktura, gjatësia – mënyra se si duhet t’i qaseni veprimit të krehjes së flokëve është e ndryshme, shkruan “TeenVogue”.

Gjithashtu, llojet e furçave që duhet të përdorni ndryshojnë në bazë të llojit të flokëve. Ne shkuam drejtpërdrejt te profesionistët e flokëve për të marrë përgjigje të ekspertëve.

Lexoni për të zbuluar se sa shpesh duhet të krehni flokët tuaj, çfarë lloji furçash duhet të përdorni dhe më shumë në udhëzuesin tonë të plotë për krehjen e flokëve.

Mos i krehni flokët më shumë sesa është e nevojshme.

Nëse keni flokë kaçurrela, përdorni gishtat tuaj ose një furçë ndërsa flokët tuaj janë ende të lagur.

Shmangni krehjen e flokëve kaçurrela pasi të thahen.

Për flokë kaçurrelë ose të valëzuar, përdorni një furçë të rrallë gjatë tharjes së flokëve.

Nëse keni flokë paksa të valëzuar ose të drejtë, krehni me furçë ndërsa janë të lagura ose të thara.

Kur thani e flokët e drejt, përdor çfarëdo krehëri.

Pastroni krehërin tuaj rregullisht.

Ngjarja paraprake

Erdoğan fton në Turqi investitorët

Ngjarja e ardhëshme

Astrit Selmani ëndërron të luajë për Kombëtaren e Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian