Si të dukeni e lezetshme dhe tërheqëse për të dashurin tuaj

Pavarësisht nëse jeni duke dalë apo jeni në një lidhje, vajzat gjithmonë duan të duken bukuroshe dhe tërheqëse për të vjedhur zemrën e burrit të tyre. Si fillim, dini dhe ndjeni që tashmë je një shpirt i bukur. Kjo është arsyeja pse i dashuri juaj ju sheh të lezetshme dhe tërheqëse. Pra, për t’ju bërë të ndiheni më të bukur brenda dhe jashtë, ne ndajmë disa këshilla se si të dukeni bukuroshe dhe tërheqëse për të dashurin tuaj.

Si të dukeni e lezetshme dhe tërheqëse për të dashurin tuaj

Pra, ju doni të dukeni bukur dhe ta bëni djalin tuaj të shkrihet? Para se të vazhdojmë, duhet të dini se e lezetshme nuk do të thotë një vajzë jashtëzakonisht e bukur. Bukuria nuk varet vetëm nga pamja apo veshja. Gjithçka ka të bëjë me personalitetin që krijoni rreth jush. Nëse ai ju do vërtetë, ai do t’ju shoh gjithmonë të bukur dhe tërheqëse.

Përveç kësaj, këtu janë disa gjëra që mund t’iu ndihmojnë për ta arritur atë.

Të qenit e pastër dhe e freskët

Në themel të dukjes bukur dhe tërheqëse qëndron pastërtia. Jo vetëm i dashuri juaj, por edhe kolegët tuaj do të vërejnë pamjen tuaj të pastër dhe të freskët. Për të qenë të pastër, duhet të bëni banjë çdo ditë. Nëse do të takoni të dashurin tuaj në mbrëmje, sigurohuni që të dukeni dhe ndiheni e freskët dhe e pastër, duke bërë një banjë të shkurtër, nëse është e nevojshme.

Meshkujt e konsiderojnë lëkurën e butë të parezistueshme

Le ta pranojmë, burrat janë më vizualë. Pra, çfarë do të ishte më joshëse dhe tërheqëse për një burrë sesa lëkura e butë e një gruaje? Shtoni kujdesin për lëkurën tuaj, qëndroni të hidratuar për të ruajtur një lëkurë të butë. Kur përmendim lëkurën, nuk flasim vetëm për lëkurën e fytyrës, por edhe për lëkurën e krahëve, duarve dhe qafës. Merrni një zakon të pastrimit të rregullt tonifikim-hidratim dhe zakone të tjera të shëndetshme si shumë gjumë, dietë të shëndetshme etj. E gjithë kjo mund t’ju ndihmojë të merrni një lëkurë më të butë dhe kjo shumë natyrshëm.

Tërhiqeni me flokët tuaj

Imagjinoni foton e një vajze tërheqëse dhe më pas mendoni se kontributi i flokëve të saj e bën atë të duket e bukur. Padyshim që i dashuri juaj do t’ju dojë dhe do të admirojë flokët tuaj nëse i keni larë ata. Gjithashtu, ndihmojini ata për t’iu dhënë një pamje të butë dhe natyrale. Sigurisht, modeli juaj i flokëve ka shumë rëndësi. Ju nuk duhet të kaloni orë të tëra në parukeri për një pamje të sofistikuar. Ndonjëherë pamja e thjeshtë dhe natyrale është më e mira. Ju mund të zgjidhni modele të buta flokësh që ju bëjnë të dukeni natyrshëm të ëmbla dhe të lezetshme.

Grim i lehtë

Nuk ka asgjë për të admiruar tek një zonjë që ka bërë shumë grim, sepse ajo ndryshon disi bukurinë tuaj natyrore. Prandaj, zgjidhni një make-up të lehtë. Në të vërtetë make-up-i i lehtë mund t’ju bëjë të dukeni jo vetëm të bukur për të dashurin tuaj por tërheqëse për të gjithë. Kur keni dyshime, kujtojini vetvetes se një make-up i lehtë është zgjedhja e duhur.

Përdorni një parfum të lehtë

Hidhni një parfum me aromën tuaj të preferuar, për të shtuar një ndjenjë të këndshme freskie. Sidoqoftë, sigurohuni që aroma të jetë e lehtë dhe jo shumë e fortë.

Buzëqeshje e mirëfilltë dhe e lezetshme

Buzëqeshja është gjithmonë infektive. Ndoshta kjo është arsyeja që çdokush tërhiqet natyrshëm nga gratë që mbajnë një buzëqeshje të mirëfilltë dhe të ngrohtë. Kjo e bën vajzën të këndshme dhe më të afrueshme. Praktikoni një buzëqeshje të lezetshme përpara pasqyrës dhe mund të shtoni më shumë pikë në bukurinë tuaj. Nëse buzëqeshni shpesh dhe sinqerisht, kjo do t’ju ndihmojë të merrni më shumë pikë.

Dhëmbët

Pasja e dhëmbëve të bardhë do ta bëjë buzëqeshjen tuaj më të çmuar për të dashurin tuaj. Investoni në një pastë të mirë dhëmbësh në mënyrë që të keni dhëmbë të bardhë e të pastër. Kujdesi për shëndetin tuaj të dhëmbëve siç është larja e dhëmbëve dy herë në ditë, përdorimi i fillit të dhëmbëve dhe një larje e mirë e gojës do të sigurojë një frymëmarrje të freskët.

Përtypja e çamçakëzit ose konsumimi i një karamele me mente, pak kohë para se të puthni të dashurin tuaj është ide e shkëlqyeshme.

Buzët

Përdorni një shkëlqyes buzësh ose buzëkuq për ta bërë buzëqeshjen tuaj më të bukur. Buzët e bukura dhe të lagura do të japin një pamje të parezistueshme dhe të gatshme për tu puthur, që i dashuri juaj do ta ketë shumë të vështirë t’i rezistojë.

Vishni rroba të këndshme

Nëse doni të dukeni bukur dhe tërheqëse për të dashurin tuaj, shmangni veshjen me ngjyra të theksuara ose rroba të errëta. Gjithashtu shmangni pamjet tepër seksi. Në vend të kësaj vishni rroba të bëra nga pëlhura të buta dhe me nuanca të lehta pastel. Kjo lloj veshje mund t’ju bëjë të dukeni më e butë. Nëse jeni të sigurt për të gjitha veshjet tuaja, zgjidhni një që e dini se atij i pëlqen më shumë.

Shkathtësi në komunikim

Bukuria e jashtme nuk është gjithçka. Burrat i duan gratë që janë të bukura dhe inteligjente. Duhet të ketë një komunikim të butë dhe romantik midis jush. Bëhu një dëgjues i mirë. Është gjithmonë e rëndësishme të jesh i hapur për të diskutuar temat që pëlqen i dashuri yt. Komunikimi verbal duhet të jetë i ekuilibruar edhe me komunikimin jo verbal. Prandaj, lëvizni duart, shpatullat dhe kokën në një mënyrë të butë për të treguar se jeni duke dëgjuar dhe jeni përfshirë në bisedë. Jini pozitive në gjuhën tuaj të trupit dhe delikate në lëvizjet tuaja. I dashuri juaj do të impresionohet nga miqësia juaj dhe do të tërhiqet që të vazhdojë të flasë me ju.

Ngjarja paraprake

Dortmundi pa lojtarët kryesor ndaj Cityt, formacionet zyrtare

Ngjarja e ardhëshme

Zjarri iu merr jetën 20 fëmijëve në një shkollë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian