Si paraqitet situata në spitalet Covid/ 20 pacientë në terapi intensive

Numri i të shtruarve në dy spitalet Covid vijon të jetë pothuaj në të njëjtat shifra si ditën e djeshme.

Ministria e Shëndetësisë ka raportuar se në dy spitalet Covid janë duke u trajtuar 206 persona.

20 prej tyre ndodhen në terapi intensive ndërsa 7 pacientë janë të intubuar, në gjendje kritike për jetën.

Po ashtu në dy spitalet, atë Infektiv në Qendrën Spitalore Universitare “Nënë Tereza” dhe spitalin “Shfeqet Ndroqi” po marrin shërbime të specializuar disa qytetarë të cilët kanë qenë pozitivë me COVID19 dhe aktualisht janë negativizuar, por po vijojnë të marrin trajtim spitalor për pasojat e sëmundjes.

Ministria e Shëndetësisë, njoftoi se gjatë 24 orëve të fundit, 139 qytetarë e kanë fituar betejën me virusin e rrezikshëm.

Ngjarja paraprake

Koordonatori i dialogut “pushton” Prizrenin

Ngjarja e ardhëshme

​O'Brien: Trump dëshiron të dalë nga spitali, por dita e shtatë mbetet kritike

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian