Si ishte romanca e Brad Pitt dhe Jennifer Aniston para se të kthehej në makth?

Brad Pitt dhe Jennifer Aniston janë takuar për herë të parë rastësisht përmes menaxherëve të tyre në vitin 1994, por nuk shkuan në takimin e tyre të parë deri në katër vjet më vonë.

Pasi u lidhën, ​​u bënë një nga çiftet më të dashur të showbiz-it të të gjitha kohërave, shkruan Mirror.

Brad dhe Jen debutuan zyrtarisht në tapetin e kuq më 12 shtator 1999, duke ecur dorë për dore në çmimet e 51-ta të Emmy Primetime. Deri atëherë, romanca e tyre ishte vetëm një thashetheme.

Në nëntor 1999, në skenën e koncertit të Sting, ata zbuluan se ishin fejuar.

Ata u martuan me pamje nga Oqeani Paqësor në Malibu, në korrik të vitit 2000. Çifti njoftuan se do të divorcoheshin në janar të vitit 2005, pas shtatë vitesh së bashku dhe gati pesë vjet martese. Ata këmbëngulën në atë kohë se ndarja e tyre nuk kishte të bënte me thashethemet që rrethonin Brad dhe Angelinën.

“Ne do të donim të njoftonim se pas shtatë vitesh së bashku ne kemi vendosur të ndahemi zyrtarisht. Për ata që ndjekin këto lloj gjërash, ne do të donim të shpjegonim se ndarja jonë nuk është rezultat i ndonjë të spekulimeve të raportuara nga mediet”, kanë thënë ata në një deklaratë të përbashkët atëherë.

Jennifer zyrtarisht kishte bëri kërkesë për divorc në 25 mars të atij viti.

WWW.GAZETA.MK

Ngjarja paraprake

Mendohej i vdekur nga aksidenti ajror, tronditen të gjithë kur mësojnë të vërtetën pas 45 vitesh

Ngjarja e ardhëshme

Spahiu: Kosova do të duhej ta pengonte “Ballkanin e Hapur”

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian