Si dashurojnë femrat sipas shenjës së zodiakut?

“Ajo nuk ishte saktësisht e sigurt se kur ndodhi, ose edhe kur filloi. Ajo që dinte me siguri ishte se pikërisht këtu dhe tani, ajo po binte fort në dashuri dhe mund të lutej vetëm që ai të ndihej në të njëjtën mënyrë.” ― Nicholas Sparks, Safe Haven.

Si do ta kuptonit që ajo po bie në dashuri me ju? Gjithmonë ka diçka të bukur tek një grua kur ajo fillon të dashurohet me burrin e ëndrrave të saj. Ai shkëlqim në sytë e saj, dashuria e bën atë të ndjehet sikur po ecën mbi re. Por në të njëjtën kohë, jo çdo grua e shpreh në të njëjtën mënyrë, apo jo? Sipas astrologjisë, se si një femër sillet kur është e dashuruar, varet shumë nga shenja e saj e zodiakut.

Si vepron ajo kur është e dashuruar bazuar në shenjën e saj të zodiakut:

1.Dashi (21 Mars – 19 Prill)

Ajo do të ndihet shumë rehat pranë jush dhe do të kujdeset për gjërat e vogla. Kur Dashi fillon të dashurohet me ju, do të vini re se ajo është më e rehatshme pranë jush. Ndrojtja e saj do të zhduket ngadalë dhe ajo do të ndihet më e sigurt dhe e hapur. Ashtu si çdo gjë tjetër, ajo do të jetë e apasionuar pas jush dhe gjithmonë do të përpiqet të sigurohet që ju të jeni të lumtur dhe rehat me të.

2.Demi (20 Prill – 20 Maj)

Pra, Demi kokëfortë më në fund po ju pëlqen? Nëse ajo ju përqafon ose ju mban shumë dorën, kjo do të thotë “po”! Ajo do të jetë jashtëzakonisht e përkushtuar ndaj jush dhe marrëdhënies. Do të jetë drita juaj udhëzuese kur të ndiheni të humbur. Besnike si ajo, do të luftojë për ju dhe madje do të jetë tepër mbrojtëse ndonjëherë. Mos e ngatërroni natyrën e saj tepër mbrojtëse si kontrolluese, ajo thjesht kujdeset shumë për ju dhe kështu e tregon dashurinë e saj. Mos hiqni dorë kurrë prej saj dhe punoni drejt krijimit të një të ardhmeje të ndritur me të.

3.Binjakët (21 maj – 20 qershor)

Binjakët kanë një personalitet të dyfishtë, dhe sinqerisht, kjo nuk duhet të jetë një gjë e keqe. Ju e dini që një grua Binjake po dashurohet me ju kur nuk ndihet e pakëndshme ose e pasigurt për t’ju treguar të dy anët e personalitetit të saj. Ajo do t’ju çojë në vende të reja dhe do t’ju ndihmojë të përjetoni gjëra që e bëjnë atë të lumtur.

4.Gaforrja (21 qershor – 22 korrik)

Ju e dini se një Gaforre po bie në dashuri kur ajo do të fillojë të zhveshë zemrën e saj para jush. Ajo do t’ju flasë për çdo gjë nën diell, veçanërisht për mendimet dhe emocionet e saj më të thella, do të jetë sikur po ju beson me të gjitha ndjenjat e saj të çmuara dhe duke shpresuar që ju t’i respektoni ato. Ajo do të jetë pranë jush dhe do të përpiqet maksimalisht për t’ju ndihmuar me problemet tuaja.

5.Luani (23 korrik – 22 gusht)

Vajza Luan është plot magjepsje! Kur filloni të merrni dhurata artistike dhe të menduara prej saj, jini të sigurt se ajo po bie në dashuri me ju. Ajo do të jetë nxitësja juaj më e mirë dhe do të bëjë gjëra që do t’ju ndalojnë të ndiheni të ulët. Ajo kurrë nuk do të jetë e pasigurt për ju dhe lidhjen sepse Luani dhe pasiguria nuk shkojnë kurrë bashkë. Është besimi i saj që do t’ju bëjë të dy të ndiheni jashtëzakonisht të sigurt dhe të përmbushur në marrëdhënie.

6.Virgjëresha (23 gusht – 22 shtator)

Gratë e Virgjëreshës nuk janë gjithmonë aq ekspresive sa shenjat e tjera të zodiakut. Është paksa e vështirë për t’u përballur me të ndonjëherë, por nëse e keni seriozisht, duhet t’i kushtoni vëmendje detajeve të vogla. Virgjëreshat janë të njohura për faktin se janë shumë të hollësishëm dhe analitikë dhe nuk bëjnë kurrë asgjë me gjysmë zemre, kështu që nëse e shihni atë duke bërë shumë përpjekje në marrëdhënie, atëherë është e sigurt të thuash se ajo është e vështirë për ju.

7.Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Peshorja ka shumë sekrete dhe kur e shihni që ngadalë fillon t’i ndajë të gjitha me ju, dijeni se ajo ju ka dhënë zemrën e saj. Çfarëdo që ajo të ndjejë dhe çfarëdo që ka përjetuar në jetën e saj, ju do të jeni të vetëdijshëm për të gjitha. Kur gjërat përkeqësohen paksa në marrëdhënie, ajo do të përpiqet të zgjidhë problemet dhe nuk do të presë kurrë që ju ta zgjidhni vetë problemin. Marrëdhëniet dhe dashuria kanë rëndësi për të dhe ajo kurrë nuk do të sjellë egon e saj në gjithë këtë.

8.Akrepi (23 tetor – 21 nëntor)

Edhe pse xhelozia dhe posesiviteti shihen si flamuj të kuq në marrëdhëniet romantike, për fat, ose për fat të keq, kjo është mënyra e vetme që do ta kuptoni nëse një grua Akrep po bie në dashuri me ju apo jo. Ajo do të jetë jashtëzakonisht posesive kur bëhet fjalë për ju dhe kjo është një shenjë dashurie. Për të, xhelozia është dashuri. Ti e di se ajo po bie në dashuri kur ajo bëhet xheloze për gratë e tjera përreth jush.

9.Shigjetari (22 nëntor – 21 dhjetor)

Shigjetari i shkujdesur dhe i egër do të sakrifikojë lirinë e saj vetëm nëse ka filluar të dashurohet me ju. Për të, hapësira e saj dhe koha e vetmuar kanë një rëndësi të madhe, dhe nëse ajo është e gatshme ta lërë të shkojë, atëherë ji i sigurt se ajo po bie kokë e këmbë për ty. Ajo do të fillojë t’ju japë më shumë kohë se ajo dhe do t’ju bëjë shumë pyetje për t’ju njohur në një nivel më të thellë dhe më intim.

10.Bricjapi (22 dhjetor – 19 janar)

Familja është gjithçka për një grua Bricjapi, dhe nëse ajo është vërtet e dashur për ju, ndoshta do t’ju prezantojë me familjen e saj dhe do të donte të dinte edhe tuajën. Ata kanë vlera të thjeshta, të modës së vjetër dhe kur bien në dashuri me dikë, gjëja e parë që duan të bëjnë është t’i tregojnë familjes së tyre për to. Për shkak se asaj i pëlqen të jetë me familjen e saj, ajo do të dëshironte të bënte të njëjtën gjë me tuajën.

11.Ujori (20 janar – 18 shkurt)

Për sa i përket një gruaje Ujori, mund të jetë paksa sfiduese të dish nëse ajo po bie në dashuri me ty apo jo. Për shkak se ajo është gjithmonë e humbur në botën e saj, mund të duket sikur ajo nuk është aq e dashur për ju, por nëse vëreni se ajo po përpiqet të jetë gjithmonë pranë jush, po ju ndihmon në kohë të vështira dhe po qëndron për ju, atëherë ajo po bie në dashuri me ty.

12.Peshqit (19 shkurt – 20 mars)

Vajza e edukuar e Peshqve do t’ju bëjë prioritetin e saj të parë kur ajo të fillojë të të dashurojë. Ajo as që do të mendojë dy herë për veten para se të hidhet për t’ju ndihmuar dhe do t’ju besojë aq shumë sa do të shkojë në çdo vend me ju. Për të, të jesh me ty do të thotë gjithçka dhe ajo do të gjejë lumturinë vetëm duke qenë me ty; vendi nuk ka rëndësi për të.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

3 makina janë djegur në Laç

Story i radhës

Java e 26-të në Superligë, këto janë tri ndeshjet interesante

Të fundit nga