Shuma e parave që Kate Middleton ka shpenzuar në veshje gjatë vitit 2020

Kate Middleton mund të mos ketë pasur shumë paraqitje publike në vitin 2020 për shkak të pandemisë së coronavirusit që i mbante të gjithë në shtëpi, por ajo ende ka veshur rroba të reja me vlerë mijëra dollarë.

Daily Mail raporton se Kate u pa në veshje të reja në vlerë prej 104,209 euro këtë vit (që është më pak se totali i saj i vitit 2019 prej 114,280 euro).

Pamja e saj më e shtrenjtë ishte në mars – kur ajo arriti në Aeroportin Ndërkombëtar të Dublinit në një palë vathë Asprey Daisy Heritage që kushtuan plot 19,174 euro.

Image

Pra, kush paguan për veshjet e Dukeshës? Së pari, ajo nuk i merr ato falas.

Katherine Hooker, rrobat e së cilës Kate i ka veshur, i tha Huffington Post në 2013: “Kate nuk merr rroba falas, dhe unë e kam dëgjuar këtë nga njerëz të tjerë që bashkëpunuan me të”. Rezulton se Kate dhe William paguajnë për veshjet e Kate nga buxheti i shtëpisë së tyre, i cili raportohet se financohet nga Duka i Princit Charles të Cornwall.

Image

 

Ngjarja paraprake

Afro 2 milionë viktima nga COVID-19 në botë

Ngjarja e ardhëshme

Gjoba për 506 persona për mos mbajtje të maskave

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian