Shuhet Xhafer Gashi, veteran i arsimit në Gostivar

Ka ndërruar jetë mëngjesin e së dielës veterani i arsimit shqip nga Gostivarit, Xhafer Gashi, njofton Gostivari Sot

Xhafer Gashi ishte ndër pishtarët e parë të arsimin në gjuhën amtare në rajonin e gjerë të Gostivarit, dhe rrjedh nga një familje e njohur gostivarase që ndër breza kultivoi mësimdhënien. Gostivari Sot

 

Ngjarja paraprake

Brozoviç del negativ

Ngjarja e ardhëshme

Pas sanksioneve nga SHBA-ja, ‘Kuzhinieri i Putinit’ depërton në nivelet e larta të Kombeve të Bashkuara

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian