Shuhet në moshën 87-vjeçare Kadrie Kadare, motra e Ismail Kadaresë

Është ndarë nga jeta në moshën 87-vjeçare Kadrie Kadare, motra e shkrimtarit të madh.

Ajo u shua të mërkurën dhe u përcoll për në banesën e fundit të enjten në Tiranë.

Në ceremoninë e varrimit ishte i pranishëm edhe shkrimtari dhe miq e të afërm të familjes.
Kadrie Kadare ka qenë redaktore letrare në disa media.

E njohur në qarqet letrare si Kakuja, vitet e fundit ajo punoi edhe në shtëpinë botuese “Onufri”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shenjat e horoskopit që do të kalojnë një “Shën Valentin” të paharrueshëm

Story i radhës

Nikollovski: Qëllimi i OBRM-PDUKM-së është që sa më shpejtë të ketë zgjedhje të reja

Të fundit nga