Shtyhen dy ndeshje në Spanjë, konfirmon La Liga

La Liga ka konfirmuar shtyrjen e dy ndeshjeve deri në një njoftim të ardhshëm.

Krejt kjo, shkaku i motit të keq që ka kapluar Spanjën.

Fjala bëhet për ndeshjet ndërmjet CD Mirandes – Rayo Vallecano dhe Alorcon – Albacete qe janë paraparë të luhen diten e diele.

“Për shkak të kushteve të pafavorshme të motit, dhe siç kërkohet nga LaLiga, komiteti i garës ka shtyrë ndeshjet e planifikuara Mirandes – Rayo dhe Alcorcon – Albacete deri të dielën 10 janar.

Ngjarja paraprake

A e keni ditur pse pëllumbave iu vendosin unaza në këmbë?

Ngjarja e ardhëshme

Biden: I takon Kongresit të vendosë nëse do të ngrejë akuza kundër Presidentit Trump

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian