Shtëpia juaj s’ ka aromë të mirë, tre zgjidhje në një minutë!

Jeni lodhur duke pastruar gjithë kohës por shtëpia juaj s’ ka aromën që dëshironi?

Kjo mund të vijë për shumë arsye. Mund të keni myk në shtëpi në vende që nuk e shihni, mund të vijë nga banja ose mund të jetë frigoriferi.

Kemi disa zgjidhje të lehta por efikase që mesa duket kanë qenë efektive për shumë kohë.

1. Merrni një limon dhe vendoseni në të gjitha zonat që ndjeni një erë të pakëndshme në shtëpi. Limoni ka efekt neutralizues/

2. Në një nga dritat e shtëpisë, qoftë abazhuri i tavanit, qofshin ato të tokës, fërkoni llampën e tij me vanilje. Po, vanilje. Nxehtësia që lëshon drita do të aktivizojë aromën e vaniljes.

3. Ajrosni shtëpinë! Duket si diçka shumë e thjeshtë, por shumë njerëz e shmangin dhe i besojnë më shumë ajrit të kondicionuar. Asnjëherë mos e shmangni ajrosjen e shtëpisë! Është shpëtimi juaj!

Ngjarja paraprake

Mjeku: Jemi muaj larg për kontrollin e pandemisë, ja pse nuk jam dakord me imunitetin 50% të Tiranës

Ngjarja e ardhëshme

Detaje nga rrahja që iu bë policëve në Pestovë: Të dyshuarit fillimisht shkaktuan aksident

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian