Shtëpia e të moshuarve në Shkodër prej 6 muajsh në karantinë

Në Shqipëri, të moshuarit po përballen jo vetëm me vështirësitë e jetesës dhe situatën e rënduar të krijuar nga pandemia, por edhe për shkak të emigracionit të mijëra të rinjve, gjë që ka detyruar shumë prej tyre t’u drejtohen shtëpive të të moshuarve.

Korrespondenti i Zërit të Amerikës, Pëllumb Sulo, ishte në Shtëpinë e të Moshuarve në Shkodër.

Ngjarja paraprake

75 vjet jetë!

Ngjarja e ardhëshme

Shkon në mbi 100 mijë numri i të vdekurve nga COVID-19 në vendin e dytë më të prekur nga pandemia

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian