Shtëpia e Bardhë zbulon shkakun e rrëzimit të Biden në shkallët e avionit

Shumë media po aludojnë në lidhje me shëndetin e presidentit Joe Biden pas rrëzimit nga shkallët e avionit Air Force One.

E Shtëpia e Bardhë ka zbuluar shkakun e “aksidentit” që fatmirësisht nuk shkaktoi lëndime për liderin më të fuqishëm në botë.

Përmes një deklarate për mediat zv/sekretarja për Shtypin, Karine Jean-Pierre deklaroi se ishte era e fortë ajo që shkaktoi rrëzimin e presidentit Biden plot 3 herë nga shkallët.

Zv/sekretarja siguroi se kreu i Shtëpisë së Bardhë ishte plotësisht në gjendje të mirë shëndetësore dhe se do të vijojë axhendën sipas parashikimeve.

Ngjarja paraprake

Bën rikthimin e bujshëm!

Ngjarja e ardhëshme

Mjeku ndan lajmin e mirë: Nëse e keni kaluar infeksionin, mos u shqetësoni nga variantet e reja

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian