Shtatë viktima dhe 383 raste të reja me Covid-19

Në 24 orët e fundit janë shënuar 7 viktima dhe 383 raste të reja me COVID 19. Nga 1648 testet e kryera, vetëm në Shkup pozitiv kanë rezultuar 201 persona. 21 raste në Shtip, nga 20 raste në Prilep dhe Strumicë. Në Manastir 12 raste, ndërsa në Kumanovë 11. Betejën me virusin korona e kanë fituar 95 persona, shumica nga Shkupi. Që nga fillimi i Pandemisë me vrusin Korona janë infektuar 20 mijë e 937 persona, ndërsa jetën e kanë humbur 792 vetë. Për momentin raste aktive në të gjithë territorin e vendit janë 3951.

Ngjarja paraprake

Marchisio: Juve-Napoli duhet të luhet në një tjetër orar

Ngjarja e ardhëshme

KF Liria: Fitorja i dedikohet Agim Bytyçit! Ja si duket tabela në Ligën e Parë të Kosovës

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian