Shtatë të shëruar dhe asnjë rast i ri me covid në 24 orët e fundit në Malishevë

Në 24 orët e fundit, në territorin e Komunës së Malishevës, shtatë persona janë shëruar nga covid-19 dhe nuk është regjistruar asnjë rast i ri.

Këto të dhëna janë konfirmuar nga ana e IKSHPK-së, IRSHP –së në Prizren dhe QKMF-së në Malishevë, në komunikimin e rregullt zyrtar me shtabin emergjent komunal në Malishevë.

Gjendja e përgjithshme me covid-19 në Komunën e Malishevës, është kjo:

Nga fillimi i pandemisë e deri më sot, me covid-19 janë regjistruar gjithsejtë 1043 raste, prej tyre 929 janë shëruar, 49 kanë vdekur dhe aktiv me covid janë dhe 65 persona.

Ngjarja paraprake

Oriola vjen tërësisht e zhveshur në setin e ri fotografik

Ngjarja e ardhëshme

Kovid 19 RMV/ 35 të vdekur, 135 raste të reja. Shërohen 900 pacientë

të fundit nga

AlbanianEnglishMacedonian